Бездомні особи

Для Бездомних осіб в Запорізькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі - територіальний центр) функціонують два структурні підрозділи:

1. Центр обліку бездомних осіб (далі - Центр) є структурним підрозділом Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі - територіальний центр), утворений для виявлення та ведення обліку бездомних осіб.

Основними завданнями Центру є:

- виявлення та ведення обліку бездомних осіб;

-  постановка на облік, в якості бездомної особи з видачею  відповідного посвідчення;

- надання соціальної послуги представництво інтересів - допомога в оформленні або відновленні документів (паспорту); допомога в розшуку рідних та близьких; встановлення зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами тощо.

-  видача  направлення до 3 міської лікарні для флюорографічного дослідження;

-  здійснення соціального патрулювання;

- співпраця  з громадськими, релігійними, благодійними установами та організаціями з питань надання допомоги бездомним особам.

Центр надає послуги на підставі заяви до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по району за місцем перебування бездомної особи, яка досягла 18-річного віку, у тому числі бездомним особам з дітьми, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають натериторії України. У разі звернення до Центру бездомних осіб з дітьми, працівники Центру інформують про виявлення дітей Центр соціальних служб сім'ї, дітей та молоді та Службу у справах дітейза територіальним розташуванням.

      2. Відділення нічного перебування Центру реінтеграції бездомних осіб (далі - відділення) надає соціальну послугу надання притулку для бездомних осіб (жінки і чоловіки) у віці від 18 років, які не мають медичних протипоказать. При зарахуванні до Центру особа ознайомлюється і дає згоду виконувати загальні правила перебування на території та приміщеннях Центру та розпорядок дня для отримувачів послуг. У разі відсутності у отримувача послуги результатів флюорографічного дослідження соціальний працівник направляє його до медичного закладу для здіснення обстеження. Якщо отримувач послуги не пройшов обстеження і не надав результати соціальна послуга «надання притулку» не надається. Для отримувачів соціальної послуги відділення надає ліжко-місце з комунально-побутовими послугами, забезпечує твердим та м'яким інвентарем, за можливості одягом, взуттям та харчування, створює умови для здійснення санітарно-гігієнічних заходів тощо.